Také v poslední době často narážíš v pracovních inzerátech na tato slova a pak pátráš, co se za nimi skrývá? Od doby pandemie Covidu se tyto anglicismy bezpečně zakořenily v našem HR slovníku. Ne, že by se nepoužívaly již dříve, ale změna způsobu práce během pandemie, kdy mnoho z nás pracovalo z domova způsobilo významný přelom ve vnímání homeoffice. A právě slovo homeoffice je společnou proměnnou pro všechna tato slova. Pojďme se na to podívat trochu blíže, co znamená způsob práce on-site, hybrid a remote.
Co tady najdete...
Toggle🏡 Homeoffice
Tady asi všichni tuší, o co se jedná. Tak pouze v krátkosti. Homeoffice aneb práce z domova (doslova „domácí kancelář“). Někteří zaměstnavatelé umožňují svým zaměstnancům pracovat z domova. Někdy jen nárazově, někdy třeba pravidelně některý den v týdnu a někdy plně na homeoffice. Co to je homeoffice a jaká pravidla se k tomu pojí jsem popisovala tady.
🏢 On-site
Možná jsem tě na začátku trochu mystifikovala tím, že všechna tři slova mají něco společného s homeoffice. Termín on-site je v podstatě pravým opakem práce z domova. Pokud někde uvidíš, že vyžadují pracovat on-site, tak to znamená z místa působiště zaměstnavatele.
🧑💻 Hybrid
Hybrid, nebo také hybridní model znamená, že zaměstnavatel umožňuje svým lidem pracovat část týdně z domova a část týdne on-site. Většinou se jedná o poměr 2 + 3 (nebo obráceně).
⛱️ Remote
Nejen zaměstnavatelé uvádějí v inzerátech možnost spolupráce remote (nebo také full remote), ale často i uchazeči o práci to mívají ve svých životopisech. Jedná se o spolupráci kompletně na dálku, kdy zaměstnanec pracuje pouze z domova, nebo prostě mimo pracoviště zaměstnavatele. Nejčastěji se jedná o pozice v IT nebo v digitálním marketingu.
Tak co, už víš, jaký způsob spolupráce ti sedí nejvíce?